Zprávy a zajímavosti

Litomyšlské pivo a získaná ocenění v roce 2020

Bedřichova jedenáctka polotmavá slaví úspěch

Jistě jste již slyšeli o pojmech Regionální potravina či MLS Pardubického kraje. Jedná se o soutěže, ve kterých se uděluje jejich značka nejkvalitnějším zemědělským nebo potravinářským výrobkům, které zvítězí v krajských soutěžích. Projekty mají za cíl podpořit domácí producenty lokálních potravin a motivovat zákazníky k jejich vyhledávání na pultech obchodů, na farmářských trzích či přímo u výrobců. Bedřichova jedenáctka polotmavá získala v letošním roce ocenění hned v obou soutěžích.

Náš pivovar vznikl v roce 2013, to znamená, že pro Vás vaříme pivo již sedmým rokem. Současná situace je sice nepříznivá, ale to nám nebrání v tom, abychom stále připravovali kvalitní a čerstvé pivo pro naše věrné zákazníky.

Letos opět nabízíme ve skleněných dvoulitrových lahvích náš vánoční světlý patnáctistupňový speciál a tmavou třináctku s meduňkou a citrónovou kůrou.

Objednávky provádějte přímo v restauraci (výdejní okénko každý den od 11:00 do 17:00 hod) nebo na tel. 776 88 77 19

Vhodné tipy na vánoční dárky naleznete na našem facebooku https://www.facebook.com/Veselkalitomysl a webových stránkách http://litomysl-veselka.cz/.

Děkujeme za Vaši přízeň i v této nelehké době.

Minipivovar Veselka Litomyšl

II. ročník soutěže domácích vařičů – Litomyšlský korbel

Článek i s fotkami naleznete ZDE !!!
zdroj: Elektronický časopis Pivař. Podmínky k odběru celého časopisu Pivař naleznete ZDE.

BEDŘICHOVA JEDENÁCTKA SLAVILA ÚSPĚCH NA SLAVNOSTECH PIVA V TÁBOŘE

Ve dnech 16. – 21. února 2015 se konaly XXV. Reprezentační slavnosti piva v Táboře. Odborná část – degustace jednotlivých značek a druhů – probíhala v nově zrekonstruovaném centru Congress a Wellness hotelu Dvořák. Veřejná část – slavnostní předání cen, doprovodný program a prodej piv z různých zemí – probíhala v Hotelu Palcát. Naše BEDŘICHOVA JEDENÁCTKA SVĚTLÁ slavila velký úspěch, získala první místo, čili ZLATOU PIVNÍ PEČEŤ v kategorii Světlý ležák z minipivovaru. BEDŘICHOVA JEDENÁCTKA POLOTMAVÁ šla úspěšně všemi koly ve šlépějích své světlé kamarádky a skoro se jí podařilo dosáhnout stejného úspěchu. Ve finále kategorie polotmavý ležák z minipivovaru obsadila KRÁSNÉ ŠESTÉ MÍSTO. V  HLAVNÍ  SOUTĚŽI, kam se mohli přihlásit pouze vítězové jednotlivých kategorií a kterou hodnotili známé osobnosti či novináři, se naše BEDŘICHOVA JEDENÁCTKA SVĚTLÁ umístila na krásném ČTVRTÉM MÍSTĚ. Podrobný seznam výherců naleznete zde. BEDŘICHOVA JEDENÁCTKA NA KONCERTU DĚDOVÝCH BLECH VE VYSOKÉ MÝTĚ V sobotu 24. ledna pokřtila vysokomýtská kapela Dědovy blechy nové CD s názvem „Z asfaltového údolí“. Samotný koncert navštívilo bezmála 200 lidí, kteří si mohli vychutnat předskokany Votom potom a následně prodloužený set Dědových blech. Bleší koncert obohatili hosté, kteří za 10 let prošli kapelou, a jmenovitě vystoupili: Krisa – zpěv, Áňa – zpěv, Íťa – kontrabas/baskytara a Láďa – foukačka. Jedním z lákadel koncertu bylo i prvních 100 piv zdarma, které poskytl minipivovar Veselka Litomyšl. Toto skvělé pivo, světlý Bedřich 11°, se pak točilo po celý večer. Více o Dědových blechách najdete na: http://bandzone.cz/dedovyblechy OSLAVA  PRVNÍHO  VÝROČÍ  LITOMYŠLSKÉHO  PIVA BEDŘICHOVA JEDENÁCTKA VYHRÁLA SOUTĚŽ REGIONÁLNÍ POTRAVINA ROKU 2014 ZPRÁVA Z KOTLÍKOVÝCH GULÁŠŮ – KVĚTEN 2014 BEDŘÍŠEK NA SLAVNOSTECH PIVA V TÁBOŘE BEDŘICHOVA JEDENÁCTKA NA OSLAVÁCH 190. VÝROČÍ OD NAROZENÍ BEDŘICHA SMETANY